Sosyal Medyada Biz}

Güneş Enerjisi Sistemleri

Güneş Enerjisi Sistemleri

Güneş enerjisi yenilenebilir ve aynı zamanda temiz bir enerji  kaynağıdır . Buda demektir ki güneş enerjisi hiç bitmeyecektir. Güneş enerjisi üretilmesi mümkün olan en doğal enerji kaynağıdır. Onunla sadece araçlarımıza yakıt sağlamakla kalmaz aynı zamanda suyumuzu ısıtabilir ve evlerimizi de aydınlatabiliriz.

Elektrik şebekesi olmadan yaşama imkanı sağlayan güneş panelleri yardımı ile kendi elektrik kaynağımızı üretebilmekteyiz. Bir başka değişle  ,enerjimizi tedarik etmek için elektrik dağıtım firmalarına bağımlı kalmamıza ,ihtiyacımız olan enerji için ödeme yapmamıza gerek kalmayacaktır.

Güneş enerjisi üretimi çok az bakım hizmeti  gerekmektedir .Güneş panelleri yerleştirildikten sonra çalışır durumda olduklarını kontrol etmek için geriye çok az bir iş kalır .

Güneş enerjisi üretimi rahatsızlık veren bir üretim modeli değildir. Rüzgargülü gibi dönmez, barajlar gibi suyu toplayıp yüksek bir yerden akıtmaz. Özellikle bina çatılarının üst kısmına yerleştirilen panellerden üretilen güneş enerjisi görüntüyü bozmaz.

Eğer ihtiyaçtan fazla  enerji   üretilirse, üretilen fazla enerjiyi devlete veya başka enerji kuruluşlarına satılabilir.

Güneşten enerji üreten paneller güneşin parlayıp parlamadığına bakmaksızın elektrik üretebilir. Yani hava bulutlu da olsa gece olmadığı müddetçe enerji üretilebilir. Bu yüzden güneş enerjisinden enerji üretmek son derece güvenilebilir iş modelidir.

Güneş enerjisinden elektrik üreten santraller ve çatılarındaki güneş panelleri sıfır emisyon üretir ve çevreye hiçbir zararlı etkisi olmaz.

Söz konusu sistem özellikle şebekeden bağımsız (off- grid ) olarak çalıştırılmaktadır.

Böylelikle dağıtım sistemi ile ilgili problemler ve işlemler en aza indirilmektedir. Sistem tasarımında yapının en önemlisi bileşenleri , sulama yapılacaksa pompalar ve güneş panelleridir iç tedarikte kullanılacaksa invertör ,panel ve akülerdir

Asıl önemli olan en kısa sürede maliyeti çıkaracak olan doğru projelendirmedir.

Firmamız doğru ve uygun malzeme temini kurulum ve projelendirmenin bütün aşamalarını yapmaktadır